Opadające liście, jesienna szaruga to  zwiastuny zbliżających się dni podczas których wspominamy bliskich zmarłych, odwiedzamy ich groby. Ostatnie dni października wypełnione były naszą bytnością na Strzebielińskim cmentarzu, gdzie spoczywają nasi krewni znajomi oraz osoby które w szczególny sposób wpisały się na kartach historii Strzebielina czy naszej szkoły. Wzruszający był widok przedszkolaków, stawiających znicze na grobach .Od najmłodszych lat wychowawcy dbają aby pamięć o zasłużonych dla naszej lokalności osób była wciąć żywa. "# Szkoła pamięta!"

Starszym uczniom p. Urszula przybliżyła postać  ks. Ryszarda Rajskiego, pierwszego proboszcza i budowniczego kościoła , Pawła Szefke- znanego twórcy ludowego, patrona naszej Izby Regionalnej czy długoletniej dyrektor naszej szkoły p. Jadwigi Kreft. Był czas   na zapalenie zniczy zmarłym pracownikom szkoły i bliskim. "# Szkoła pamięta!"

Światełko pamięci zapłonęło również naszym patronom  o co zadbało Szkolne koło Ligii Morskiej  "# Szkoła pamięta!"

W taki sposób włączyliśmy się w akcję  Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta", której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci              o bohaterach naszej wolności, szczególnie związanych z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W akcji #Szkoła Pamięta  uczestniczyli również nasi najmłodsi wszak "Czym skorupka za młodu nasiąknie......