WIEŚCI ZE STRZEBIELINA

6 listopada przez korytarze szkolne przewijały się barwne postacie bajkowe, a to za sprawą Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney'a(1901-1966).
Bajki towarzyszą nam od najwcześniejszego okresu naszego życia, przy nich zasypialiśmy , poznawaliśmy świat, pobudzały nas do śmiechu .Zawsze wzruszały, i dzieje się tak nadal.
Dlatego tak chętnie wcielamy się w naszych ulubionych bohaterów i chętnie bierzemy udział w bajkowych akcjach.

W naszej szkole przedszkolaki i uczniowie klas młodszych wcieliły się w ulubioną postać bajkową i na trzeciej godzinie lekcyjnej barwny korowód księżniczek, wilków, smoków…… przeszedł wokół Sali gimnastycznej , gdzie baczne oko obserwatora próbowało odgadnąć kogóż to skrywa bajkowy bohater, zadanie okazało się zbyt trudne, chociaż niektórzy uważają ze kolorowa papuga to p.wicedyrektor Agnieszka. Hmmmm……. Były pląsy ,zdjęcia z Dyrekcją  i słodka niespodzianka. W tym dniu wyjątkowo deszcz nie przeszkadzał , nam było radośnie, kolorowo, po prostu bajkowo.
Natomiast w Bibliotece Publicznej p.Małgosia i p.Gabrysia  przeprowadzały konkurs na „Najładniejsze przebranie za postać z bajki” .Celem konkursu było rozbudzanie zamiłowania do sięgania po książki, rozwijanie kreatywności i wyobraźni dziecka, doskonalenie umiejętności plastycznych i manualnych oraz pogłębienie więzi rodzinnych przy wspólnym tworzeniu dzieła. Przebrania oceniano według podziału na kategorie wiekowe.

Komisja miała baaaardzo trudne zadanie, w kategorii klas:

IV a 1m Laura Szewczyk 2m Aleksander Lawrenc 3m.Piotr Renk
IV b 1m.Amelia Szlas 2m Cezary Mikuła 3m.Artem Bokalo
V a 1m.Marcel Kosiedrowski  2m Karol Czaja  3m.Zofia Hebel
V b 1m.Ania Hebel  2m Zuzia Szotrowska 3m.Lena Czonstke

Nagrody dla laureatów wręczył p. dyrektor Adam Młyński.

ZS- Strzebielino Osiedle
Biblioteka Szkolna