W trzecim tygodniu września w szkole dominuje tematyka ekologiczna. W czwartek uczniowie klas 0-III uczestniczyli w pokazach i warsztatach dotyczących Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Wszyscy mieli okazję poćwiczyć resuscytację i zapoznać się z zawartością apteczki medycznej. Miasteczko Ruchu Drogowego tętniło życiem, gdyż uczniowie klas czwartych mieli okazję sprawdzić pod okiem Pani Teresy Hinc swoje umiejętności jazdy i zasad ruchu drogowego. Szlify umiejętności prowadzone były pod kątem egzaminu na kartę rowerową. Zdobyta dziś wiedza podwyższa poziom świadomości najmłodszych uczestników ruchu i zwiększa ich bezpieczeństwo.

W czwartym tygodniu września, uczniowie klas starszych mogli wziąć udział w warsztatach w Miasteczku Ruchu Drogowego - Bezpieczny na drodze. Podczas tych zajęć uczniowie rozwijali swoją wrażliwość w obszarze bezpieczeństwa własnego i innych w ruchu drogowym, a także doskonalili umiejętność właściwego reagowania na niebezpieczne sytuacje na drodze.