Wycieczka VB do Parku Linowego w Kolibkach

Tuż przed końcem roku szkolnego uczniowie VB mieli okazję zmierzyć się z zadaniami sprawnościowo-zręcznościowymi Misji Specjalnej w Parku Linowym i Leśnej Wyprawie.

Piknik Morski w ramach Letniego Tygodnia Profilaktyki

Tradycyjnie tuż przed wakacjami obchodziliśmy Tydzień profilaktyki.
Wtorek stał pod znakiem Pikniku Morskiego. Klasy I-IV i VI odwiedziły przygotowane przez klasę VB stanowiska z zadaniami związanymi z Naszym Morzem i Naszym Patronem.

Turniej Szkół Borchardtowskich na Darze Pomorza w Gdyni

Uczniowie Naszej Szkoły uczestniczący w zajęciach rozwijających kompetencje kluczowe poprzez edukację morską zostali zaproszeni na Dar Pomorza na Turniej Morski.

W klasie 3B

To niesamowite, z czym zetknęli się na progu swej edukacyjnej przygody, uczniowie kończący  już I etap edukacyjny, pandemia, zdalne nauczanie, biurko w domu, zamiast ławki szkolnej, izolacja i ukraińscy koledzy, którzy musieli zostawić swój rodzinny dom, przyjaciół ,swoją szkołę z uwagi na panującą tam wojnę.

II Gminny Turniej Sportowy klas 1-3

Dnia 7 czerwca 2023r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Gminnym Turnieju Sportowym dla klas 1-3, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Rozłazinie.

Dzień Dziecka 2023

Najlepsze życzenia samych radosnych i beztroskich dni oraz miliona powodów do uśmiechu każdego dnia z okazji Dnia Dziecka składamy wszystkim (tym małym i tym dużym) dzieciom.

Szkolne Przerwy na Świeżym Powietrzu

Podczas przerwy w Naszej Szkole nie można się nudzić. W trwających szkolnych zawodach w piłkarzyki, tenis stołowy, rzutki i szachy w ramach programu "Aktywna przerwa", uczniowie mogą wziąć udział w zdrowej rywalizacji i podszkolić technikę oraz poznać zasady.

Trzymaj Fromę VB

W ramach szkolnego programu Trzymaj Formę uczniowie klasy VB poczuli na własnej skórze jak to jest być trenerem. Zawód ten wymaga przede wszystkim precyzyjnego określania celów do osiągnięcia oraz bardzo dobrej komunikacji.

Maj z biblioteką szkolną

W ramach Tygodnia Bibliotek zaprosiliśmy uczniów do udziału w konkursie na reklamę zachęcającą do czytania książek, Biblioteka "Mała" pewne marzenia miała, aby książka, która na półce stała do domu czytelnika się dostała. Pomóż, zrealizować te marzenia i zachęć innych do jej przeczytania.

Kaszubskie Wędrowanie 2023

W dniach 16 i 18 maja 2023r. odbyły się dwie autokarowe wycieczki uczniów naszej szkoły  uczęszczających na lekcje języka kaszubskiego.

Pierwsza z nich odbyła się do Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie.

Dzień Matki

Dzień Matki to wyjątkowa okazja, aby podziękować mamom za ich  poświęcenie i miłość. 

W klasie 3a z tej właśnie okazji w dniu 18 maja 2023r odbyła się piękna uroczystość.

Powiatowe eliminacje konkursu recytatorskiego Prozy i Poezji Kaszubskiej "Rodnô mòwa"- Wejherowo

W piątek 12 maja 2023 r. odbyły się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie powiatowe eliminacje konkursu recytatorskiego z języka kaszubskiego "Rodnô mòwa".

Librarian Escape Room

Wizyty w Bibliotece zwykle pełne są tajemnic zawartych w nowo wypożyczanych książkach. Uczniowie klasy VB mieli okazję przeżyć coś więcej, bo… jak tu wyjść z Biblioteki bez książki.

Konkurs recytatorski "Rodnȏ Mòwa" 2023

27 kwietnia 2023 r. w Zespole Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego poezji i prozy kaszubskiej "Rodnȏ Mòwa".

Wycieczka kl 5b

W tak pięknej i słonecznej pogodzie jak dziś uczniowie klasy VB wybrali się na pizzę.

Pasowanie na czytelnika

44 uczniów dołączyło do czytelników Biblioteki szkolnej. W dniu 19 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika.

Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

W środę 5 kwietnia 2023 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Przygotowali go uczniowie klasy I "a" pod kierunkiem nauczycielki religii Pani Urszuli Meyer oraz wychowawczyni Pani Olgi Dampc.

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców oczami uczestnika

W okresie od 09 stycznia 2023 do 03 kwietnia 2023 miałam możliwość, wraz z trzynaściorgiem rodziców, uczestniczenia w warsztatach psychologicznych...

Autyzm jest kolorowy

Dnia 3 kwietnia 2023 nasi uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko dla autyzmu, ponieważ właśnie ten kolor jest symbolicznie przyjęty za kolor autyzmu.

Turniej Borchardtowski klas starszych

W dniu w którym obchodzimy Święto szkoły, (po zakończonej części oficjalnej), uczniowie klas starszych stoczyli ze sobą rozgrywki w tradycyjnym już Turnieju Morskim.

Turniej Borchardtowski klas młodszych

Wielkie emocje, wspaniała atmosfera, zacięta rywalizacja - to wszystko towarzyszyło klasom młodszym naszej szkoły podczas Turnieju Borchardtowskiego o puchar przechodni, który odbył się  już w przeddzień obchodów święta patrona szkoły czyli 23 marca 2023 r.

Święto Szkoły

24 marca po uroczystej mszy świętej, społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi udała się do sali gimnastycznej gdzie (tuż po złożeniu kwiatów przy tablicach pamiątkowych) odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Szkoły. 

Dzień Jedności Kaszubów

Do obchodów Dnia Jedności Kaszubów w naszej szkole, przygotowywaliśmy się od kilku miesięcy. 

Pierwszy Dzień Wiosny

W pierwszym dniu wiosny uczniowie, nauczyciele i pracownicy ZS-P  szukali jej oznak na każdym kroku, a widok Pań z kuchni, był  wiosną samą w sobie.

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Zespół Downa to zbiór wad wrodzonych spowodowany obecnością dodatkowego chromosomu 21. 

Zajęcia kulinarno – warsztatowe

Od września 2022r. chętne dzieci spotykają się na zajęciach z rękodzieła. W pierwszym semestrze poznawaliśmy podstawy szycia, robienia na szydełku i drutach.

Obchody Dnia Liczby Pi

14 marca 2023 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Strzebielinie Osiedlu zespół nauczycieli matematyki w  składzie: Patrycja Orłowska i Marlena Nastały  przygotował szkolne święto matematyki.

Zajęcia otwarte w klasie 3

W środę - 22 lutego 2023 r. Uczniowie klasy 3, których wychowawczynią jest pani Alicja Hilla gościli w swojej sali dzieci z klasy 0 wraz z ich wychowawczynią panią Ireną Tełewiak.

Eliminacje konkursu recytatorskiego kl. I-III

20 lutego w gościnnych progach Biblioteki Publicznej odbyły się szkolne eliminacje Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla klas I-III.

Szkoła dla rodziców i wychowawców

Od początku stycznia,  rodzice uczniów z naszej szkoły, którzy zadeklarowali swój udział i znaleźli się w pierwszej piętnastce chętnych 😊  biorą udział w zajęciach warsztatowych "Szkoła dla rodziców i Wychowawców"