Trzeci tydzień września tradycyjnie w naszej szkole poświęcony był akcji ekologicznej "Sprzątanie Świata" a jego przebieg koordynowała Pani Katarzyna Szulc.
W bieżącym roku szkolnym realizacja treści związanych z wyżej wymienionym przedsięwzięciem odbyła się podczas zajęć z wychowawcą w terminie 15 – 22 września.
Celem zajęć było utrwalenie wiedzy nt. genezy i idei akcji "Sprzątanie Świata", wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne, a także promocja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku.
Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z treścią specjalnie przygotowanej prezentacji związanej z jubileuszową 30.edycją  akcji „Sprzątanie Świata” przebiegającą pod hasłem  - SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI.

Następnie uczniowie klas młodszych ( I-III) odbyli spacer ekologiczny oceniając stan czystości środowiska najbliższej okolicy oraz czynnie przystąpili do  jego poprawy, zbierając śmieci. Natomiast uczniowie klas starszych (IV-VIII) rozwiązywali interaktywną krzyżówkę utrwalając swoją wiedzę ekologiczną.
Dodatkowo uczniowie klasy Ia i klasy VIb podczas zajęć z wychowawcą utrwalali  zasady segregacji odpadów. Natomiast uczniowie uczęszczający do Świetlicy Szkolnej zostali zaproszeni do Czystego Lasu. Mogli tam przedstawić i poznać sposoby kulturalnego i ekologicznego spędzania wolnego czasu w lesie oraz rozpoznawali odgłosy leśnych zwierząt. Spotkanie zakończyło wspólne rapowanie utworu LASS.
Zwieńczeniem obchodów tegorocznej akcji "Sprzątanie Świata" był udział chętnych uczniów w konkursie plastycznym tematycznie związanym z głównym hasłem tegorocznej akcji "Sprzątanie Świata łączy ludzi".