Niezwykłą atrakcją wsi Tuchlino, w gminie Sierakowice, jest Park Edukacyjny Egzotyczne  ZOO. W nowoczesnym, zadaszonym i klimatyzowanym obiekcie znajduje się kilkadziesiąt okazów egzotycznej flory i fauny: kolorowe papugi, budzące grozę pająki i skorpiony, ryby a także największe węże świata.

12 października 2023 r. w ramach nauki języka kaszubskiego 44 dzieci z naszej szkoły udało się na wycieczkę autokarową do tego interesującego miejsca. Już na miejscu ruszyliśmy między gabloty z przewodnikiem. Raz po raz wyciągał żywe zwierzęta, brał na ręce, pozwalał dotykać. Jaszczury, węże, pająki jak ze złego snu. Dzieciaki patrzyły szeroko otwartymi oczami, wyciągały paluszki żeby dotknąć, a przy okazji pokonać w sobie lęk. A w papugarni… doświadcza się lądowania papugi na ręku albo głowie, a także skubania dziobem we włosach i w uchu.  W czasie, gdy jedna grupa z przewodnikiem zwiedzała zoo, druga w nowoczesnym kinie oglądała film w formacie 3D. Na zakończenie wycieczki spożyliśmy kiełbaski z grilla.

Nasze serca skradły papugi, króliki i świnki morskie. Zadowoleni i pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną.