Kolejny rok chętni uczniowie klas starszych spotykają się na zajęciach rękodzieła, czyli wszelkich robótek ręcznych i nie tylko. W tym roku szkolnym możemy korzystać z maszyn do szycia i własnego piekarnika. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w czwartki na ósmej i dziewiątej godzinie lekcyjnej.

I tak szyjemy, pieczemy, robimy na drutach i szydełku.  Oprócz materiałów, które musimy zakupić( włóczki, nici, materiały tekstylne itp.) wykorzystujemy wszelkie materiały przyrodnicze ( zioła , drewno, szyszki).

Podczas zajęć dzieci uczą się cierpliwości, skupienia i koncentracji. Przeżywają radość z osiągniętych efektów.