44 uczniów dołączyło do czytelników Biblioteki szkolnej. W dniu 19 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika. Zanim nastąpił moment pasowania mieliśmy okazję podziwiać kunszt aktorski uczniów klasy 3b oraz znanej już  z licznych występów Zuzi z klasy 4 b. Przesłaniem przedstawienia było zwizualizowanie jak należy postępować z książką,  a czego nie należy z nią robić. Celem było również rozbudzenie  chęci czytania, wyrobienie prawidłowych nawyków czytelniczych i szacunku do książek. Trzeba przyznać że pierwszaki wykazały się dobrą znajomością bajek.

Po interesującej  części artystycznej uczniowie klas pierwszych złożyli przyrzeczenie, że będą szanować książki i z wielką powagą traktować obowiązki czytelnika. Każdy uczeń Pasowany został poprzez dotknięcie książką, otrzymał dyplom, przypinkę oraz zakładkę do książki, które wykonały przedszkolaki. Po pamiątkowym zdjęciu pierwszaki przeszły do szkolnej biblioteki gdzie zapoznały się z jej funkcjonowaniem i wypożyczyły książkę. Naszym nowym czytelnikom na ten rozpoczynający się etap w ich życiu, życzymy aby był pełen książkowych przyjaciół, kolorowych przygód. Dziękujemy artystom, świetlicy, wychowawcom - wszystkim dzięki którym ta uroczystość miała tak wyjątkowy charakter.